نـابــــــ "بیداری اندیشه "

یا حسین فرماندهی از آن توست ...

سیاست ها و راهبرد های آمریکا در جنگ نرم علیه ایران اسلامی (۴)


به علت طویل بودن متن فقط به توضیح یک بنیاد می پردازیم ، ان شاالله در مطلب آتی به توضیح آخرین بنیاد به اسم" موسسه ی آلبرت انیشتن" می پردازیم .


این بنیاد توسط ریگان و با توصیه ویلیام کیستی ، مدیر سابق سازمان جاسوسی آمریکا nر سال ۱۹۸۳ م  و به دنبال فرمان ریاست جمهوری  با هدف مصوب تقویت موسسات دموکراتیک  در کشور های مختلف ، به عنوان یک سازمان غیر دولتی تاسیس شد  در حالیکه  به طور رسمی در ۶ نوامبر سال ۱۹۸۲ م  ایجاد شد و بوجه  NED توسط  کنگره و به عنوان بخشی از بودجه ی مصوب وزارت خارجه برای (( آژانس توسعه ی بین المللی آمریکا )) تأمین می شود . در همین حال NED برای اینکه  خصوصی جلوه  دهد از سه جامعه ی مختلف اعانه دریافت می کند  که این جوامع نیز  به طور غیر مستقیم از طریق قرار دادهای فدرال  ، تأمین مالی می شود .

ولترنت با اشاره به  همکاری NED با سیا می نویسد :  اغلب افرادی که به طور پنهانی با  سیا مشارکت داشته اند ، عضو شورای اجرایی  یا هیئت مدیره ی NEDبوده اند ؛ از جمله این افراد می توان به  او تو رایــخ ، جـان نگروپونت ، هنری سینسنروس و الیوت آبرامـز  اشاره کرد . این بنیاد توسط وین وبر  نماینده جمهوری خواه سابق ایالت ((مینسوتا)) ، بنیان گذار  جامعه ی شدیدا  محافظه کار  ((امپاور آمریکا)) و مسئول حمایت های مالی ستاد  تبلیغاتی جرج بوش در سال ۲۰۰۰  ، رهبری می شود .  در همین حال مدیر اجرایی  این سازمان نیز کارل گرشـمن ، مسئول سابق سوسیال دموکرات های آمریکا و یک تروتسکیست عضو نظام نو محافظه کاران می باشد . به بیان ساده این بنیاد ،استمرار عملیات های پنهانی سیا می باشد  در حقیقت به همین دلیل است که انگلیس و استرالیا  نیز در توافق نامه ای که روابط بین سرویس های سری نظامی آنها  را تعیین می کند ، خود را در فعالیت های بنیاد ملی دموکراسی شریک کرده اند . در ادامه  می افزاید هدف و مرام اصلی بنیاد ملی دموکراسی این است که ((آنچه برای آمریکه خوب است برای تمام دنیا نیز خوب است ))  ؛ اعتبارات این بنیاد توسط شورایی متشکل از نمایندگان حزب جمهوری خواه و دموکرات ، اتاق بازرگانی آمریکا و اتحادیه بازرگانی AFL- CIOمدیریت می شود که هر پیشنهادی می بایست برای اجرایی شدن  دست کم نظر دو سوم اعضای شورای اجرایی را کسب کند .این بنیاد تعیین می کند کدام کشورها می بایست به عنوان هدف عملیاتی این سازمان انتخاب شوند ؛ سپس این هیئت باحمایت مالی وبااستاده از شرکای اجتماعی خود در جهت براندازی دولت های هدف تلاش می کند و پس از آن نیز افرادی به ((منافع آمریکا)) وابسته باشند به قدرت خواهند رسید . این بنیاددرتظاهر برای ارتقای دموکراسی تلاش می کند در حقیقت کشورهای هدف را در جهت  تغییر منافع این کشورها به منافع طبقه ی حاکم آمریکا تغییر می دهند .

چهاربنیاد تابع بنیاد ملی دموکراسی  هستند من جمله :

۱ - (( مرکزآمریکایی  اتحاد بین المللی کارگران )) یاACILS توسط جی سوینی اداره می شود که هم زمان دبیر اتحادیه ی بازرگانی AFLC-CIO  نیز می باشد .

۲ -  (( مرکز بین المللی اقتصاد آزاد )) یاCIPEبه ریاست توماس جی دونهو  که ریاست اتاق بازرگانی آمریکا را نیز برعهده دارد.

۳ - (( بنیاد ملی جمهوری خواهان ))  یا IRI که سناتور جان مک کین در راس آن قرار دارد ؛ شخصی که در برابر اوباما شکست خورد ؛ وی حامی اصلی کنگره ی جنگ جهانی علیه تروریسم است .

۴ - ((بنیاد ملی دموکراتیک در امور بین الملل )) یا NDI که  مادین آلبرایت  وزیر خارجه اسبق آمریکا آنرا برعهده دارد .

سیستم و اسلوب بنیاد های حامی بنیاد ملی دموکراسی از آنچه ایالات متحده در آلمان در قالب یک ارتش اشغالگر انجام داد  الهام گرفته شده است به طوریکه  فرید ریش ابرت ، استیفونگ ، فردریش نانمن استیفونگ ، هانس سادال استیفونگ و هانری ش بوئل استیفونگ بجای بنیاد های آلمانی به عنوان انتقال دهندگان مالی در این کشور فعالیت می کردند . این بنیاد باالهام گیری از این شیوه ی عمل، وابستگانی را در چندین کشورمتحد اعضای ناتو ویا اعضای سابق  آنزوس پیدا کرد که در میان آنها می توان به (( بنیاد وست مینستر برای دموکراسی)) در انگلیس ، (( مرکز بین الملبلی حقوق بشر و توسعه ی دموکراتیک)) در کانادا ، (( بنیاد جین ژورس )) و (( بنیاد رابرت شومن)) در فرانسه ، (( مرکز بین المللی آزادی)) در سوئد و (( بنیاد آلفرد موزر)) در هلند اشاره کرد . در بیستمین سالگرد بنیاد ملی برای دموکراسی مشخص شد این سازمان ۶۰۰۰ جامعه و سازمان سیاسی در سراسر جهان را  تحت هدایت و حمایت مالی خود دارد. این بنیاد اصلی ترین مراکز انقلاب های رنگی در جهان را طراحی کرده یاباحمایت های کلان اقتصادی ، به آنها ماموریت داده اسست . موسسه معروف آلبرت انیشتن و خانه ی آزادی ، از نهادها ی جاسوسی دارای ماموریت امنیتبی  از سوی این بنیاد می باشد این موسسه تاکنون اطلاعات مربوط به ۲۲ ماموریت خود از کنگره و سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده در حوزه ی ایران را فاش کرده است؛ ماموریت هایی که تحت پوشش پروژه های جریان شناسی روشنفکران ایرانی ، حقوق بشر ، حقوق کارگران و زنان در ایران به انجام رسیده .  

رامین جهانبگلو  عنصری بود که در عصر موسوم به اصلاحات (۱۳۷۶-۱۳۸۴) ، برپایه ی ماموریتی پنهان از سوی NED  و سرویس جاسوسیCIA به ساختار سیاسی فرهنگی کشور راه یافت و با بهره گیری از منابع و نهادهای وابسته به دولت هفتم و هشتم کوشید تا پروژه ی جنگ نرم برای فروپاشی از درون را درایران تحقق بخشد . وی از مهرماه ۱۳۸۰ (اکتبر ۲۰۰۱م) با دعوت مارک پلانتر ازبنیاد ملی دموکراسی ، به شکل رسمی پابه ساختمان اتاق فکر قدرتمند سازمان جاسوسی آمریکا گذاشت. جهانبگلو در آن بنیاد گزارشی از نقش روشنفکران برای پروژه ی فروپاشی از دررون حاکمیت ایران ارائه دادکه که چندی بعد از سوی رئیس هیئت مدیره و مدیر عاملNEDبه بحث گذاشته شد تا برای تدوین سومین سند استراتژیک این بنیاد مورد بهره برداری قرار گیرد .گزارش جهانبگلو در ماه پنجم حضورش ، به مثابه خط مشی مبارزه ی NED باایران در کنگره ی ایالات متحده به تصویب رسید که بااعطای اختیارات ویژه ی آغاز جنگ نرم باایران به این بنیاد از سوی  کنگره آمریکا در سال ۱۳۸۲ ، جهانبگلواز واشنگتن به تهران بازگشت و به همکاری بامرکز پژوهش های مجلس ششم پرداخت . وی از نظریه پردازان انقلاب های مخملی ومعماران فروپاشی اروپای شرقی برای حضور در تهران باهدف راه اندازی جنبش ضد ایدئولوژیک علیه جمهوری اسلامی دعوت به عمل آورد که در نتیجه در اردیبهشت ۱۳۸۵ به اتهام علیه امنیت ملی باززداشت وبه همکاری باوزارت خارجه آمریکا و جاسوسان اسرائیلی اعتراف کرد .

چندی پیش ، پاول رابرتس ، معاون اسبق وزارت خارجه ی خزانه داری ایالات متحده ، در مصاحبه ی اختصاصی با مجله ی آمریکایی فارین پالیسی گفت :

کنت تیرمن رئیس بنیاد ملی دموکراسی در ۱۱ ژوئن ۲۰۰۹ یعنی ۶ ماه پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشت : (( صحبت از یک  انقلاب سبز در ایران است ))

وی در ادامه نوشته بود :

NED در طول دهه ی گذشته میلیون ها دلار صرف گسترش انقلاب رنگی در کشور هایی همچون اوکراین و صربستان کرده که بخشی از این پول به دست حامیانمیرحسین موسوی(یزید زمانه) که با سازمان های غیر دولتی در خارج از ایران که NED بودجه ی آنها را تامین می کند ارتباط دارند  ، رسیده است .

رابرتس در ادامه افزود :

جرج بوش در ماه می ۲۰۰۷به سازمان سیا دستور داد تبلییغات سیاه پنهانی را برای ترویج اطلاعات نادرست به منظور ایجاد بی ثباتی در ایران و درنهایت ساقط کردن رژیم این کشور اجرا کند .


منبع : برگرفته شده از کتاب " انقلاب اسلامی در بوته ی آزمون (جنگ نرم بیست ساله و فتنه ۸۸) " منوچهر محمدی .

حقیقت نوشت : تمام دنیا در هشت سال دفاع مقدس(جنگ سخت) علیه ایران اسلامی بسیج شدن با بروز ترین ،مدرن ترین و همین طور پیشرفته ترین امکانات و سلاح ها ولی هیچ غلطی نتونستن بکنن در سالهای ۷۸و ۸۸ با امکانات و نظریه پردازان و حمایت های بی اندازه در جنگ نرم علیه ایران اسلامی حاضر شدن بازم هیچ غلطی نتونستن بکنن ، اکنون مدعی گزینه های روی میزن ما مشتاق گزینه های روی میزیم  ای مستکبرین بجنگین تا بجنگیم ما با سلاح ایمان شما با به روزترین سلاح های جنگی ....

۱ نظر ۱ موافق ۰ مخالف
آب حیات
۲۵ مرداد ۰۷:۵۴
سلام

ممنون از دعوتتون

استفاده کردیم


پاسخ :

سلام.
 خواهش می‌کنم.
 خداروشکر...
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
درباره من
امام علی (ع):
هرکس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد؛
زیر لگد دشمن بیدار می شود .(غررالحکم ص -422)

امام خامنه ای : بصیرت یعنی اینکه بدانیم :
شمری که از حسین (ع) سر برید ؛ همان جانباز صفین است که تا مرز شهادت پیش رفت .

شهید آوینی : اهل کوفه نبودن یعنی اینکه بدانیم:
""تا حسین (ع) نیامده ولی امر مسلم بن عقیل است...""


لبیک یا امام خامنه ای لبیک یا امام حسین (ع) است.
نویسندگان
پیوندها
طراحی شده توسط رضا